ÇÖZÜM KOLEJİ/HALİÇ GAZETESİ

resim
ÇÖZÜM KOLEJİ/HALİÇ GAZETESİ

        Okul, çocuklarımızın sosyal becerilerinin, sorumluluk duygularının ve bir topluluğun parçası olma bilinçlerinin gelişmesi anlamında ilham verici bir kaynaktır. Fiziksel aktiviteler çocukların okul başarılarını da olumlu etkiliyor. Yapılan araştırmalar aşırı hareketsiz yaşamın, çok fazla oturmanın ruh sağlığını da olumsuz etkilediğini ortaya koyuyor. 
Her problemin bir ÇÖZÜM’ü olduğu inancından hareketle öğretmenlerin sorumluluğunda öğrencilerin etüt çalışmaları yapmalarını sağlayarak akademik başarılarına katkıda bulunuyor ve velilerin isteği doğrultusunda ahlaki eğitim ve karakter eğitimi vererek çocukların bu alanlardaki birikimlerini artırmaya çalışıyoruz. Çözüm Okulları olarak amacımız çevresindeki insanlarla daha sağlam iletişim kurabilen, öz güvenli, sorumluluk almaktan kaçınmayan, çevresiyle daha uyumlu ilişkiler geliştiren, farklı etkinliklerde görev alarak kendi niteliklerinin farkına varan, kazandığı bilgiyi ders dışı aktivitelerde içselleştiren, sosyal ve toplumsal bilinci artan bireyler olarak yeni bir nesil yetiştirmektir. 
        Çözüm Okullarında öğrenciler yaparak-yaşayarak öğrenir. Bilginin keşfine çıkarak öğrenmenin keyfine varır. Ders içi etkinliklerin yanı sıra ders dışı etkinliklere de özel önem veren Çözüm Okulları, öğrencilerin bedensel ve ruhsal gelişimlerine de aynı özeni göstermektedir. Bu bağlamda düzenlenen tiyatro etkinlikleri, mangala turnuvası, masa tenisi aktiviteleri, futbol ve basketbol müsabakaları, ayın değeri olan empati ve hoşgörü kapsamında Altınokta Körler Derneğine yapılan ziyaretler, kitap okuma alışkanlığını öğrencilere kazandırmak amacıyla yapılan kitap okuma saatlerimiz ve birçok alanda yaptığımız çalışmalar ile amacımız öğrencilerimizin her yönden gelişimini sağlamaktır. 
En etkili yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu çerçevede Çözüm Okulları olarak amacımız yeni eğitim sistemi ve eğitim anlayışımızla akademik başarı yanında karakterli, vicdanlı, mutlu, huzurlu bir ortamda kültürel değerlerine bağlı, ahlaklı, vicdanlı, akademik başarısı yüksek nesiller yetiştirmektir.